Menu

Jaký je nejlepší pozemek pro stavbu? Přinášíme Vám odpověď!Nadmořská výška
Nejdříve se musíte rozhodnout, v jaké nadmořské výšce chcete koupit. Že je to irelevantní? Nikoliv! Lidově řečeno, jestli chcete koupit pozemek v nížině nebo v horách.
skotská krajina.jpg
Nížina
Nejdříve si probereme nížinu. V nížinách je obvykle teplé příjemné prostředí, povětšinou úrodná rovina. Tudíž Váš pozemek by mněl být vhodný pro pěstování bylinek, ovoce a zeleniny. V naší kotlině se nížiny obvykle táhnou kolem větších řek. Což může být na jednu stranu výhoda z toho důvodu, že můžete si pořídit člun a následně si užívat projížděk na nedalekém toku. Největším problémem nastává v době povodní, kdy Váš pozemek může být zaplaven. Nemluvě o tom, že na tomto pozemku můžete mít již vystavěnou nemovitost.
Hory
V horách si můžete říkat, že se Vás povodně netýkají, což častokrát je velký omyl. Některé opravdu minimální toky, říčky, či libozvučně „potůčky bublavé“ mohou napáchat v dobách povodní nemalé škody. Tudíž na takovéto vodní toky je nutné si nejen v horských oblastech dát pozor. K horám obecně se váží i další negativní jevy, například nižší teploty, což znamená, že zde trvá déle zima a s tím spojené radovánky. Ať již se jedná o lyžování, jízdě na běžkách nebo nějaký jiný zimní sport, ale k zimě také neodmyslitelně patří komplikace na silnicích, například námraza, sněhové jazyky, či kompletní zavátí silnice, což není ani z daleka ideální. Na druhou stranu Vám horské prostředí může nabídnout kompenzaci ve formě nádherné přírody, čistého ovzduší a překrásného kouzla malebných horských vesniček. Na druhé straně je tu další nevýhoda hor. V horách se nenachází žádné velké aglomerace, takže s hledáním zaměstnání v místě to bude těžké.
hrad reiterhof.jpg
Závěr
 Ale koupě pozemku je pouze začátek Vašeho snu o vysněném bydlení, jenže pořizovací částka Vámi vybraného pozemku nebude s nejvyšší pravděpodobností zanedbatelná. Ale existuje mnoho typů, které Vám dopomohou k bydlení snů.